"Prestiż" został wyreżyserowany przez Christophera
Nolana w 2006 roku. Scenariusz powstał na podstawie powieści Christophera
Priesta o tym samym tytule. Zagrali w nim m. in. Hugh Jackman (Robert Angier),
Christian Bale (Alfred Borden), Michael Caine (Cutter) i Scarlett Johansson
(Olivia).
Według mnie, film jest niesamowity. Opowiada historię dwóch iluzjonistów - najlepszych przyjaciół. Kiedy
ginie żona jednego z nich, stają się wrogami. Jeden próbuje wykraść tajemnice
drugiemu. Każdy chce być bardziej popularny niż jego rywal. Film jest trochę skomplikowany i aby wszystko zrozumieć obejrzałam go dwa razy. Wielokrotnie splatają się tam retrospekcje obu bohaterów. Dodatkowo każdy z nich pisał pamiętnik, który potem trafiał do rąk tego drugiego. Cały film owiany jest tajemnicami, które rozwiązane są
dopiero na koniec, pozostawiając w sercach widzów lekki niepokój. Wiele
osób nawet kibicuje bohaterom. Jedni Robertowi, drudzy Alfredowi. U mnie było
to zmienne.
Do filmu wmieszano także osobę Nikoli Tesli, który
silnie rywalizował z Thomasem Edisonem. Pomaga on Robertowi. Bardzo urozmaica
to akcję, bo dodaje kolejny wątek do fabuły.
Uważam ten film za naprawdę dobry i w wolnej chwili pragnę
przeczytać książkę. Polecam go wszystkim. I proszę o Wasze opinie.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz