-->

wtorek, 22 kwietnia 2014

Trzeci - aby wszystko zrozumieć obejrzałam go dwa razy



            Jestem dzięki mojej wspaniałej znajomej - Julku, dla której dedykowany jest ten post. Jula od dawna prosiła mnie o obejrzenie i skomentowanie jej ulubionego filmu. Dlatego, bez większych wstępów zapraszam.

            "Prestiż" został wyreżyserowany przez Christophera Nolana w 2006 roku. Scenariusz powstał na podstawie powieści Christophera Priesta o tym samym tytule. Zagrali w nim m. in. Hugh Jackman (Robert Angier), Christian Bale (Alfred Borden), Michael Caine (Cutter) i Scarlett Johansson (Olivia).

            Według mnie, film jest niesamowity. Opowiada historię dwóch iluzjonistów - najlepszych przyjaciół. Kiedy ginie żona jednego z nich, stają się wrogami. Jeden próbuje wykraść tajemnice drugiemu. Każdy chce być bardziej popularny niż jego rywal. Film jest trochę skomplikowany i aby wszystko zrozumieć obejrzałam go dwa razy. Wielokrotnie splatają się tam retrospekcje obu bohaterów. Dodatkowo każdy z nich pisał pamiętnik,  który potem trafiał do rąk tego drugiego. Cały film owiany jest tajemnicami, które rozwiązane są dopiero na koniec, pozostawiając w sercach widzów lekki niepokój. Wiele osób nawet kibicuje bohaterom. Jedni Robertowi, drudzy Alfredowi.   U mnie było to zmienne.
Do filmu wmieszano także osobę Nikoli Tesli, który silnie rywalizował z Thomasem Edisonem. Pomaga on Robertowi. Bardzo urozmaica to akcję, bo dodaje kolejny wątek do fabuły.

            Uważam ten film za naprawdę dobry i w wolnej chwili pragnę przeczytać książkę. Polecam go wszystkim. I proszę o Wasze opinie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz