-->

środa, 22 lipca 2015

Dziewiąty - niesamowita atmosfera, magii i fantastyki


Witajcie (: 

            Dziś chciałabym podzielić się z wami pewnym wydarzeniem, troszeczkę przedawnionym bo od jego zakończenia minęło już 25 dni, ale cóż. Ważne że mi się przypomniało (:

            Mówię o konwencie odbywającym się w moim mieście - Dni Fantastyki . DF'y odbywały się 26-28 czerwca 2015 roku     w leśnickim zamku, w którym mieści się siedziba Centrum Kultury „ZAMEK” (swoją drogą oryginalna nazwa). Akcja odbywała się po raz 11 (a ja byłam tam po raz drugi).           Co roku, na początek wakacji odbywa się trzy dniowy zlot miłośników fantastyki.  Możemy tam posłuchać wykładów, spotkać się z autorami , pograć, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć  wystawy, poznać nowych ludzi  ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy punkt programu rozpisany jest na godziny i sale. Przez cały czas coś się dzieje. Ja bardzo często przez sześć godzin bez przerwy biegam z sali do sali, bez przerwy na jezdnie, czy odpoczynek.  Jeżeli chodzi         o tematykę to jest bardzo rozległa. "Gra o tron", "Doctor Who", wampiry, Tolkien, horrory, szaleni naukowcy, zombie, toksykologia, medycyna sądowa (polecam przejrzeć  program:  http://www.dnifantastyki.pl/2015/index.php?go2=program).  Jeżeli te punkty programu to dla was za mało, to może zachęci was możliwość obkupienia się w różne gadżety, oczywiście wszystko związane z fantastyką. Sklepy oferują książki, koszulki, gry, materiały do cosplay'u, biżuterię, różne ręcznie robione cuda. A jeżeli zgłodniejecie, to właśnie na was czeka świetnie zaopatrzona strefa gastronomiczna. 
 
To co mnie najbardziej przyciąga do tego wydarzenia           to niesamowita atmosfera, magii i fantastyki, wszędzie wokół nas widzimy osoby przebrane za postaci z książek, filmów, komisów i mangi, ludzie wydają się tam uprzejmiejsi. Wspaniała jest też możliwość dowiedzenia się wielu nowych rzeczy i poznania nowych osób.  Jeszcze jedną, już ostatnią sprawą jest opcja skompletowania całego cospley'u              od podstaw (jeżeli ma się tylko odpowiednią sumę pieniążków). 

            Na koniec pozdrawiam Olę i Natalkę, które namówiły mnie na wzięcie udziału i towarzyszyły mi podczas DF'ów, oraz zapraszam wszystkich z Wrocławia i okolic (chyba że chcesz przyjechac z innej części Polski). jeżeli kochasz fantastykę, to jest to miejsce dla Ciebie. A może ktoś z was już odwiedził Centrum Kultury "ZAMEK". 


*PS Jeżeli ktoś się wybiera polecam kupować bilety w przed premierze (wychodzi znacznie taniej) 






Brak komentarzy:

Prześlij komentarz