Witajcie (:
Dziś chciałabym podzielić się z wami pewnym wydarzeniem,
troszeczkę przedawnionym bo od jego zakończenia minęło już 25 dni, ale cóż. Ważne
że mi się przypomniało (:
Mówię o konwencie odbywającym się w moim mieście - Dni
Fantastyki . DF'y odbywały się 26-28 czerwca 2015 roku w leśnickim zamku, w
którym mieści się siedziba Centrum Kultury „ZAMEK” (swoją drogą oryginalna nazwa).
Akcja odbywała się po raz 11 (a ja byłam tam po raz drugi). Co roku, na początek
wakacji odbywa się trzy dniowy zlot miłośników fantastyki. Możemy tam posłuchać wykładów, spotkać się z
autorami , pograć, wziąć udział w warsztatach, obejrzeć wystawy, poznać nowych ludzi ogólnie każdy znajdzie coś dla siebie. Każdy
punkt programu rozpisany jest na godziny i sale. Przez cały czas coś się
dzieje. Ja bardzo często przez sześć godzin bez przerwy biegam z sali do sali,
bez przerwy na jezdnie, czy odpoczynek. Jeżeli chodzi o tematykę to jest bardzo
rozległa. "Gra o tron", "Doctor Who", wampiry, Tolkien,
horrory, szaleni naukowcy, zombie, toksykologia, medycyna sądowa (polecam przejrzeć
program:
http://www.dnifantastyki.pl/2015/index.php?go2=program). Jeżeli te punkty programu to dla was za mało, to
może zachęci was możliwość obkupienia się w różne gadżety, oczywiście wszystko
związane z fantastyką. Sklepy oferują książki, koszulki, gry, materiały do
cosplay'u, biżuterię, różne ręcznie robione cuda. A jeżeli zgłodniejecie, to
właśnie na was czeka świetnie zaopatrzona strefa gastronomiczna.
To co mnie najbardziej przyciąga do tego wydarzenia to niesamowita
atmosfera, magii i fantastyki, wszędzie wokół nas widzimy osoby przebrane za
postaci z książek, filmów, komisów i mangi, ludzie wydają się tam uprzejmiejsi.
Wspaniała jest też możliwość dowiedzenia się wielu nowych rzeczy i poznania
nowych osób. Jeszcze jedną, już ostatnią
sprawą jest opcja skompletowania całego cospley'u od podstaw (jeżeli ma się
tylko odpowiednią sumę pieniążków).
Na koniec pozdrawiam Olę i Natalkę, które namówiły mnie na
wzięcie udziału i towarzyszyły mi podczas DF'ów, oraz zapraszam wszystkich z
Wrocławia i okolic (chyba że chcesz przyjechac z innej części Polski). jeżeli
kochasz fantastykę, to jest to miejsce dla Ciebie. A może ktoś z was już
odwiedził Centrum Kultury "ZAMEK".
*PS Jeżeli ktoś się wybiera polecam kupować bilety w przed
premierze (wychodzi znacznie taniej)

Brak komentarzy:
Prześlij komentarz